Bugaboo tacka do wózka

aby mieć coś pysznego zawsze w zasięgu rączek

Tacka Bugaboo to niezbędnik każdego małego spacerowicza. Bidonik jest pod ręką, a w zamykanym pojemniczku zawsze można znaleźć coś pysznego. Tacka odporna jest na działanie małych rączek, ciężko jest ją uszkodzić. Pasuje do różnych wózków Bugaboo i nie rysuje stelaża.

Budowa i funkcje

Bugaboo tacka
Bugaboo tacka
Bugaboo tacka
Bugaboo tacka
Bugaboo tacka
Bugaboo tacka
Bugaboo tacka
Bugaboo tacka

Tacka zbudowana jest z dwóch części: miejsca na bidon i pojemnika na przekąski ukrytego pod białym, ruchomym wieczkiem.

Bugaboo tacka
Bugaboo tacka
Bugaboo tacka

Wieczko można odsunąć maksymalnie o 45 stopni. Gdy będziemy odsuwać dalej, odsunie się również cała tacka.

Bugaboo tacka

Miejsce na bidon ma średnicę od 7,5cm na górze do 6,7cm na dole oraz wysokość ok. 7,5cm. Na środku znajduje się dziurka, aby w razie czego napój mógł wylecieć.

Bugaboo tacka
Bugaboo tacka

Gdy z tacki zdejmiemy część na przekąski otrzymamy zwykły uchwyt na kubek.

Bugaboo tacka
Bugaboo tacka

Pojemnik na przekąski ma wymiary: 11,2cm długości, 8,3cm szerokości i ok. 5cm wysokości.

Bugaboo tacka
Bugaboo tacka

Do wózka Bugaboo Bee tackę montuje się za pomocą klipsu. Najpierw mocujemy klips do części plastikowej stelaża, a następnie wpinamy tackę. Klips bardzo dobrze przylega do wózka, nie rusza się i nie przekręca, nie ma luzów. Porysowanie wózka jest prawie niemożliwe.

Bugaboo tacka
Bugaboo tacka
Bugaboo tacka
Bugaboo tacka

Do wózka Bugaboo Donkey tackę po prostu wkłada się w otwór po wyjęciu pałąka, już bez użycia adaptera.

Bugaboo tacka
Bugaboo tacka

Tackę można zamontować na wózku zarówno, gdy siedzisko jest przodem do rodzica, jak i przodem do świata.

Bugaboo tacka
Bugaboo tacka
Bugaboo tacka
Bugaboo tacka

Cała tacka posiada możliwość regulacji kąta nachylenia. Jest to również pewne zabezpieczenie przed połamaniem, gdyż dziecko naciskając na tackę nie jest w stanie zepsuć systemu mocowania.

Bugaboo tacka
Bugaboo tacka
Bugaboo tacka
Bugaboo tacka

Gdy siedzisko jest ustawione przodem do świata, możemy złożyć wózek razem z tacką. Niestety gdy siedzisko jest w pozycji przodem do rodziców nie jest to możliwe, gdyż tacka blokowałaby składanie siedziska w stronę rączki. Możemy jednak wypiąć tackę i pozostawić na stelażu sam klips. Tackę tak łatwo się wypina, że nie jest to duże utrudnienie.

Bugaboo tacka
Bugaboo tacka
Bugaboo tacka

Tackę można obrócić o 90 stopni, by ułatwić dziecku wsiadanie i wysiadanie z wózka.

Bugaboo tacka
Bugaboo tacka

Materiał

Cała tacka jest plastikowa, w kolorze czarnym. Wieczko oraz element klipsu w kolorze białym. Według oznaczeń na poszczególnych elementach, miejsce na bidon nie nadaje się do przechowywania jedzenia oraz nie można myć go w zmywarce. Pojemnik na przekąski w zmywarce na szczęście jest bezpieczny.

Bugaboo tacka
Bugaboo tacka

Zarówno miejsce na kubek, jak i pojemnik na przekąski są w środku zaokrąglone, dzięki czemu woda/brud/jedzenie nie ma możliwości wejścia w szczeliny i łatwo się je czyści.

Bugaboo tacka

Na białym wieczku wytłoczone jest logo Bugaboo.

Bugaboo tacka

Użytkowanie

Tacka na przekąski Bugaboo u mnie była strzałem w 10. Napój i przekąski ciągle pod ręką. Skończyły się spacery pod znakiem "Mama e! Mama mmmm!", kiedy musiałam zgadywać, czy chodzi o ciasteczka, picie, chrupki, czy cokolwiek innego. Również w czasie buntu wózkowego to właśnie tacka powodowała, że mały pasażer chciał do wózka w ogóle wsiąść. Kilka razy nawet podałam w niej zupkę, gdy wszystko wokół było na "nie" :)

Pojemnik bardzo prosto można umyć. Montaż i demontaż zajmuje chwilę, a sam materiał łatwo się czyści, brud nie zalega w szczelinach. Czasem wystarczy wręcz wytrzeć mokrą chusteczką.

Dzięki specjalnej budowie jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że pojemnik zostanie połamany. Białe wieczko odsuwane jest w stronę od dziecka, tak więc nie będzie mogło się na nim wesprzeć. Cała tacka natomiast w przypadku zbyt dużego obciążenia po prostu się przekręci i pochyli. Jest to idealne rozwiązanie dla małych specjalistów ds. wytrzymałości materiału :)

Mój syn bardzo szybko niestety (niestety dla tacki) zlokalizował klips montowany do wózka. Gdy tacka nie była wpięta (gdyż np. została zdjęta już do spania) bawił się klipsem, otwierał go i zamykał. W efekcie kilka razy wracałam po własnych krokach po zgubiony klips.

Tacka przeszkadza w całkowitym rozłożeniu budki, gdy siedzisko nie jest całkowicie pochylone. Przy rozłożonym całkowicie siedzisku problem nie występuje.

Bugaboo tacka

Podczas spaceru bidon hałasuje obijając się o ścianki tacki. 

Zużycie

Biały plastik zakrywający tackę rysuje pojemnik na przekąski, sam też rysuje się od spodu.

Bugaboo tacka
Bugaboo tacka

Miejsce, w którym tacka łączy się z pojemnikiem na bidon także się rysuje, jednak uszkodzeń nie widać w codziennym użytkowaniu (są ukryte po połączeniu obu części). Również błyszczące kółeczko na jednym z boków po krótkim używaniu ma minimalne rysy. 

Bugaboo tacka
Bugaboo tacka

Nowa, czy używana?

Tacka nie posiada zaawansowanych mechanizmów, które mogą się popsuć. Plastik wydaje się być trwały i odporny na zużycie, a rysy wynikają z normalnej eksploatacji. Brak przeciwwskazań do kupna używanej. Przed zakupem należy sprawdzić:

 • Czy w zestawie jest adapter do naszego modelu Bugaboo,
 • Czy białe wieczko przesuwa się bez problemu, nie zgrzyta itd.

Nowa tacka kosztuje od 140-180zł. Używane można kupić już za 100zł (stan na 17 września 2017).

Tacka Bugaboo w plenerze

Bugaboo tacka
Bugaboo tacka
Bugaboo tacka
Bugaboo tacka

Opinia

Funkcjonalna, trwała i estetyczna tacka do wózków Bugaboo. Dzięki niej, czasem nawet największy buntownik zostaje spacyfikowany, a my ciągle nie podajemy na zmianę napoju i przekąsek.

Wpis nie powstał we współpracy z producentem.

Opublikowano 17 września 2017

Komentarze

Kategorie

 • Dziecko
 • Sport
 • Żywność
 • Tagi

  Mufki i rękawice są na moim stałym wyposażeniu wózkowym, używam ich już od pierwszych jesiennych chłodów. Mufka Pinkie jest gruba, szczelna, trwała. Dodatkowo posiada bardzo przydatną kieszonkę, w której możemy schować telefon, czy klucze, a najczęściej papierki i paragony ;) Dla mnie numer 1!

  Folia srebrna X-lander to jedna z tych folii przeciwdeszczowych, która pasuje do wielu wózków z racji swojego uniwersalnego kroju. Można zamontować ją na kilka sposobów, na prawie każdą rączkę. Po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca.

  Stokke Scoot v1 to funkcjonalny wózek z amortyzacją, cichymi kołami, dużą budką, z możliwością zamontowania siedziska w obie strony, regulowanymi podnóżkami, pojemnym koszem i wygodną rączką. Wizualnie jest dość potężny, jednak składa się szybko i łatwo do małych rozmiarów. Wbrew pozorom, to świetny wózek do bagażnika. Niestety, z powodu zbyt krótkiego siedziska nadaje się tylko dla dzieci, które już nie śpią na spacerach.

  Piesek Skip Hop to bardzo ciekawy pojemnik na przekąski montowany do pałąka wózka. Maskotka ma wyjmowaną miseczkę, miłe w dotyku materiały i elementy, które można ciągnąć i ściskać, a ponadto piszczy i szeleści. Dla mnie strzał w 10!

  Rozdzielne rękawice Pinkie to świetny wybór dla kogoś, kto nie wie, czy woli pojedynczą mufkę, czy podwójne rękawice lub ma wózki i z pełną rączką i np. parasolki.

  Quinny Yezz Air to nieszablonowa spacerówka na lato dla starszego pasażera. Nie nadaje się na długie eskapady, gdy trzeba zabrać pół domu, czy na wielkie zakupy, gdyż brak mu sensownej powierzchni załadunkowej. Jest idealny na powroty ze żłobka, na plac zabaw, czy do galerii handlowej. I wygląda kosmicznie! 

  Tagi
  Kategorie
  Kontakt
  O mnie

  Nie jestem testerką, jestem użytkowniczką. Nie dostaję produktów, by je pozytywnie ocenić. Używam je na co dzień i dzielę się spostrzeżeniami. Lubię rzeczy dobrze wykonane, z dbałością o szczegóły, trwałe. Cenię firmy, które swoje usługi wykonują najlepiej, jak potrafią. Nie toleruję złej jakości, niedociągnieć, braku odpowiedzialności oraz nieszanowania klienta.

  Blog dokumentuje moje zakupy oraz korzystanie z usług różnych firm - te udane i te mniej.

  Produktów dziecięcych kupuję ostatnio najwięcej, tak więc te najcześciej będą tutaj gościć :)

  Proudly powered by WordPress | © All rights reserved