Domek ogrodowy Mochtoys

przyjemność na jeden sezon

Duży, kolorowy domek dla kilkorga dzieci, z otwieranymi drzwiczkami oraz okiennicami. Bez niego pierwsze wakacje z biegającym szkrabem nie byłyby takie same. Niestety, domek jest bardzo nietrwały: słaba konstrukcja, nieprzemyślane rozwiązania, nieodpowiednie elementy. Po jednym sezonie nie wygląda już tak atrakcyjnie, jak pierwszego dnia.

Budowa

Domek ogrodowy Mochtoys jest dość duży, podstawa ma wymiary: 100cm x 110cm, wysokość w najniższej pozycji dachu: 93cm, w najwyższej 117cm. Bez problemu pomieści kilkoro dzieci lub całą ogrodową kolekcję zabawek. Przez drzwi (schylając się) może wejść również dorosły, aby wyjąć zabawkę lub niechcącego kończyć zabawy małego człowieka.

Z przodu znajdują się drzwi z czterema okienkami, klamką oraz otworem na listy, na olewym i prawym boku - okna bez okiennic, z tyłu jedno z okiennicami.

Domek zbudowany jest z bardzo giętkiego i cienkiego plastiku z wytłoczeniami imitującymi deski na górze, kamień na dole oraz dachówki i okienka dachowe na dachu.

Na bokach domku znajdują się specjalne miejsca do przyklejenia dołączonych do zestawu naklejek.

Mochtoys domek ogrodowy
Mochtoys domek ogrodowy
Mochtoys domek ogrodowy
Mochtoys domek ogrodowy

W środku nie ma dodatkowych elementów, ściany domku są jednostronne. Wewnątrz widoczna jest po prostu lewa strona wytłoczonego plastiku.

Mochtoys domek ogrodowy
Mochtoys domek ogrodowy

Użytkowanie

Mój syn na każdym placu zabaw okupuje domki. Bawi się w nich godzinami. Zamyka i otwiera drzwi, wbiega do nich na pełnym rozbiegu, wnosi zabawki, wynosi, robi akuku z okienek, bawi się w berka. Z tym domkiem nie jest inaczej. To najczęściej używana zabawka na działce. Pierwsza, do której biegnie każdego ranka i ostatnia, z której trzeba go wyciągać siłą wieczorem.

Drzwi są w ciągłym użyciu, są nieustannie zamykane i otwierane. Niestety, otwierają się tylko w jedną stronę, na zewnątrz. Próba otwarcia ich do wewnątrz może skutkować wyrwaniem zawiasów lub ich całkowitym ułamaniem. Dziecko nie wie, że jeśli coś stawia opór, należy przestać. Próbuje mocniej :) Drzwi zablokowałam, aby nie było możliwości ich całkowitego zamknięcia, jednak po tygodniu blokada została odkryta przez użytkownika i usunięta. Drzwi nadal są traktowane jak drzwi obrotowe a miejsce ich montażu zaczyna powoli pękać. Nie ma możliwości przetłumaczenia 1.5 roczniakowi, że zabawka ma ograniczenia i może się popsuć.

Okiennice z tyłu domku również otwierają się tylko w jedną stronę, tak więc również narażone są na połamanie. W tym przypadku jednak wystarczy związać je sznureczkiem, by uszkodzenie nie wystąpiło, ale czy tak powinno się postępować z zabawką? Blokować jej funkcje, by się nie rozpadła?

Mochtoys domek ogrodowy
Mochtoys domek ogrodowy
Mochtoys domek ogrodowy
Mochtoys domek ogrodowy

W drzwiach znajduje się klameczka obrotowa złożona z dwóch części. Elementy klameczki nie są skręcane, a wkładane w siebie - istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że szybko zostaną rozłożone przez małe rączki i zgubione. Klameczka prawdopodobnie ma służyć do blokady otwarcia drzwi, jednak jest zbyt mała, by zatrzymywać drzwi na ściankach domku.

Mochtoys domek ogrodowy
Mochtoys domek ogrodowy
Mochtoys domek ogrodowy
Mochtoys domek ogrodowy

Duże okna na bokach domku świetnie nadają się do robienia akuku, wchodzenia do domku na różne sposoby, czy wrzucania przez nie zabawek.

Zużycie

Naklejki, mimo iż są częścią domku ogrodowego, a więc do zastosowania na zewnątrz, pod wpływem słońca oraz deszczu pomarszczyły się.

Mochtoys domek ogrodowy
Mochtoys domek ogrodowy

Sam plastik wydaje się być odporny na działanie warunków atmosferycznych - nie jest wyblaknięty, nie robi się chropowaty, nie powstają pory, w których może gromadzić się brud, deszcz i słońce nie powodują odbarwień - nadal wygląda świetnie. Po roku stania pod zadaszoną i zacienia wiatą plastik wyraźnie wyblakł, co widać po zdjęciu "klameczki". Również naklejki w następnym sezonie nie prezentują się najlepiej.

Mochtoys domek ogrodowy
Mochtoys domek ogrodowy

Domek wykonany jest z cienkiego plastiku. Mój 10-11kg 1.5 roczniak po kilku niekontrolowanych hamowaniach na domku skutecznie ułamał kilka śrubek trzymających konstrukcję (musiałam zastąpić je innymi, brak jest zapasowych śrubek w zestawie) oraz doprowadził w jakiś sposób do pęknięcia jednej ze ścian.

Ściany w domku schodzą się do środka (nawet ustawione na równym podłożu). Cała konstrukcja nie jest połączona ściśle, nie wszystkie elementy są spasowane, widać dziury i przerwy w łączeniach.

Mochtoys domek ogrodowy
Mochtoys domek ogrodowy
Mochtoys domek ogrodowy
Mochtoys domek ogrodowy
Mochtoys domek ogrodowy
Mochtoys domek ogrodowy
Mochtoys domek ogrodowy
Mochtoys domek ogrodowy

Nowy czy używany?

Zaproponowałabym: żaden. Domek po jednym sezonie, użytkowany przez jedno dziecko w sumie może 3 tygodnie, w moim przypadku nie nadawał się do odsprzedaży. Naklejki pomarszczone, konstrukcja połamana. Nie jestem w stanie uwierzyć, że tylko moje dziecko ma taką niszczącą siłę i w tak krótkim czasie rozprawiło się z zabawką. Domek nadal jest sprawny, spełnia swoje funkcje, jednak nie powinien tak szybko nosić śladów użytkowania.

Nowy kosztuje ok. 250zł (stan na lipiec 2016). Używanych nie widziałam nigdy.

Opinia

Domek o nietrwałej konstrukcji, wykonany z cienkiego plastiku, nieodpornego na niszczące działania małych użytkowników. Naklejki podatne na słońce i deszcz, po tygodniu nadające się tylko do wyrzucenia. Nieprzemyślane działanie elementów (drzwi, okiennice, klamka). Domek wygląda, jak by nie był w ogóle testowany przez dzieci. Moje dziecko, gdyby umiało mówić, na pewno poleciłoby domek: spędziło w nim wiele radosnych chwil, myślę, że nie wyobrażałoby sobie bez niego placu zabaw. Ja jednak odradzam. To zabawka jednego sezonu. Nadaje się co najwyżej na magazyn na pozostałe zabawki ogrodowe.

Wpis nie powstał we współpracy z producentem.

Opublikowano 12 sierpnia 2016

Komentarze

Kategorie

 • Dziecko
 • Sport
 • Żywność
 • Tagi

  Elastyczny i kolorowy pałąk doskonale zastępuje maty edukacyjne. Oferuje znacznie więcej rozrywki, niż statyczne maty. Możemy nadawać mu taki kształt, jaki tylko wymyślimy, dzięki czemu długo się nie znudzi i będzie ciągle dostarczał dziecku nowych wrażeń.

  Śpiworki The Buppa Brand to poszukiwane i cenione śpiworki. Są bardzo ciepłe, wodoodporne, górę śpiworka można ściągnąć w kapturek a przednią część za pomocą troczków zwęzić, aby do środka nie dostawał się wiatr. Dzięki zastosowaniu zakładki z tyłu śpiworka oraz dodatkowej pętelki nie przesuwają się na wózku. Wysokiej jakości materiał zapewnia długie spacery bez śladów użytkowania, a przepiękne wzory sprawiają, że wózek nie przejedzie niezauważony.

  Przyczepka rowerowa Giant Peapod Solo to jedna z niewielu przyczepek, która jest na tyle wąska, by zmieścić się w standardowych drzwiach, czy w windzie. W środku bardzo obszerna, ma pojemny kosz mieszczący wszystko, co może przydać się podczas przejażdżki, wygodne pasy, duże okienka po bokach i ogromne przednie. Dzięki rączce z tyłu oraz kółeczku z przodu szybko przekształca się w spacerówkę. Idealna przyczepka do mieszkań w bloku.

  Bidon Skip Hop występuje w wielu wzorach i kolorach. Jest funkcjonalny, estetycznie wykonany, z bezpiecznych materiałów (bez BPA), nie przecieka, pasuje do malutkich rączek i większości toreb i organizerów. Niestety jest bardzo nietrwały: napisy i obrazki szybko się ścierają, plastik staje się matowy, bidon ciężko się czyści.

  Nowe Volo (rocznik 2016) to teoretycznie ulepszona wersja starego modelu. W praktyce to jednak zupełnie nowy wózek, który w niczym, oprócz nierozkładanego oparcia, nie przypomina poprzedniej wersji. Koła są większe, budka przedłużana, składanie lepsze. Chyba najbardziej udany Maclaren - lekki, poręczny i funkcjonalny.

  Wiaderka do kąpieli Skip Hop to kreatywna zabawka do wanny, czy pod prysznic. Kształtem są świetnie dopasowane do małych rączek, posiadają różne otwory, przez które przelewa się woda, są kolorowe i wesołe. Piesek, biedronka, sowa, pszczółka oraz małpka wręcz zapraszają do zabawy i sprawiają, że wieczorne kąpiele nie są nudne!

  Tagi
  Kategorie
  Kontakt
  O mnie

  Nie jestem testerką, jestem użytkowniczką. Nie dostaję produktów, by je pozytywnie ocenić. Używam je na co dzień i dzielę się spostrzeżeniami. Lubię rzeczy dobrze wykonane, z dbałością o szczegóły, trwałe. Cenię firmy, które swoje usługi wykonują najlepiej, jak potrafią. Nie toleruję złej jakości, niedociągnieć, braku odpowiedzialności oraz nieszanowania klienta.

  Blog dokumentuje moje zakupy oraz korzystanie z usług różnych firm - te udane i te mniej.

  Produktów dziecięcych kupuję ostatnio najwięcej, tak więc te najcześciej będą tutaj gościć :)

  Proudly powered by WordPress | © All rights reserved