Quinny Yezz Air

kosmiczny letni wózek

Quinny Yezz Air to nieszablonowa spacerówka na lato dla starszego pasażera. Nie nadaje się na długie eskapady, gdy trzeba zabrać pół domu, czy na wielkie zakupy, gdyż brak mu sensownej powierzchni załadunkowej. Jest idealny na powroty ze żłobka, na plac zabaw, czy do galerii handlowej. I wygląda kosmicznie! 

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Stelaż

Stelaż czarny, zbudowany głównie z okrągłych mocnych plastikowych rurek. Jest bardzo dobrze skręcony, sztywny, nie ma luzów, nie skrzypi, nie stuka, nie puka. Nie namierzyłam nigdzie numeru seryjnego :)

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Rączka

Rączka w kolorze czarnym, bardzo nietypowa, prawie pod kątem prostym, zaokrąglona. Funkcjonalna wysokość rączki to ok. 100-104cm, w zależności, gdzie trzymamy dłonie (środek rączki jest wyżej - ok. 106cm). Boki rączki są z przyjemnej w dotyku gumy, środek z plastiku.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Do rączki doczepiony jest czarny gumowy pas do przenoszenia wózka na ramieniu. Wielkość wózka oraz jego waga sprawiają, że pas ten w przeciwieństwie do np. Maclarenów jest faktycznie użyteczny. Wózek nie obija się o łydki, nie uwiera w plecy, nie ciąży.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Na środku rączki znajduje się szary przycisk służący do składania wózka.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Budka

Budka malutka, chroni jedynie przed słońcem padającym z góry, dając minimalny cień. 

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Stelaż budki na końcach posiada rynienki, które montujemy na tapicerce wózka. Za poprawne naciągnięcie budki odpowiedzialne są natomiast małe gumeczki znajdujące się na końcu materiału.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Z boku budki znajduje się naszyte gumowane logo Quinny, z tyłu namalowana jest biała literka Q.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Siedzisko

W zasadzie cały wózek to jedno wielkie elastyczne siedzisko :) Szerokość w miejscu wyprofilowanym wynosi 19cm, ale nawet, jeśli będziemy przewozić dziecko nieco większe, siedzisko się dostosuje. Wysokość całego oparcia wynosi 53cm (przy rozłożonej budce do szczytu budki jest ok. 50cm). 

Z boku siedziska znajduje się tasiemka z gumowanym logo Quinny.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Siedzisko jest bardzo cienkie, przewiewne, idealne na lato. Nie potrzeba żadnej dodatkowej wkładki.

Regulacja oparcia

Brak.

Pasy

Pasy pięciopunktowe, leciutkie, z materiału przypominającego pasy bezpieczeństwa.

Pasy naramienne i boczne są nierozdzielne (to w zasadzie jeden pas z klamerką do zapinania pasów, którą możemy dowolnie przesuwać po całej długości), tak więc nie ma więc możliwości montażu wkładek/śpiworków, które nie posiadają podłużnych otworów na pasy.  Również dość duża klamra pasa krokowego (6,7cm x 5cm) może uniemożliwić używanie niektórych dodatków.

Aby zapiąć pasy, należy złączyć plastikowe klamerki pasów naramienno-bocznych a następne włożyć je w klamrę pasa krokowego.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Pasy naramienno-boczne są regulowane i bardzo długie. Nie powinno być problemu z przewożeniem pasażera nawet w grubym kombinezonie. Pas krokowy nie posiada regulacji długości.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Wszystkie pasy są przyszyte do tapicerki, nie ma możliwości ich demontażu.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Z tyłu pasy są wzmocnione gumą.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Podnóżek

Brak jest typowego podnóżka. Nogi zwisają z siedziska. 

Koła

Koła kauczukowe, dość miękkie, w kolorze tapicerki. Wszystkie mają 12cm średnicy i posiadają fioletowe logo Quinny na boku. Brak możliwości demontażu.

Przednie koło jest podwójne, skrętne. Brak możliwości zablokowania koła do jazdy na wprost.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Tylne koła są pojedyncze.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Hamulec

Hamulec, typowo dla Quinny jest podwójny. Naciskając na prawy hamulec, blokujemy go. Aby hamulec zwolnić, należy nacisnąć na lewy. Aby ułatwić rozpoznanie, który hamulec służy do czego, w każdym znajduje się kolorowa gumowa wkładka. 

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Kosz

Brak kosza pod wózkiem. Z boku znajduje się siateczkowa trójkątna torba o wymiarach 54cm x 67cm x 31cm.

Materiał

Tapicerka z plecionego materiału, miękka i elastyczna, zawieszona na sznurkach montowanych do stelaża. Według metki tapicerkę można prać jedynie ręcznie.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Na tapicerce znajdują różne przerzedzenia lub zgrubienia materiału. Wydaje się jednak, że jest to celowe, gdyż są ułożone bardzo równo, symetrycznie.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Budka z czarnej lycry, elastyczna. Dzięki pałąkom w środku budki, świetnie się układa.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Składanie

Aby złożyć Quinny Yezz Air jest należy nacisnąć guzik znajdujący się pod szarą klapką na rączce. Guzik zwalnia czerwoną zapadkę na stelażu, co pozwala na pchnięcie wózka w dół (pomagając sobie szarym pedałem na stelażu), aż do całkowitego złożenia. 

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Wielkość wózka po złożeniu możemy dodatkowo zmniejszyć składając rączki.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Budka po złożeniu nie układa się dobrze, nie za bardzo wiadomo, co z nią zrobić, materiał wisi. W zależności od tego, czy uda nam się jakoś ułożyć budkę na złożonym stelażu, będzie się ona brudzić od kół, lub nie.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Czerwony haczyk na wózku służy zarówno do blokowania wózka przed przypadkowym rozłożeniem, jak i przed przypadkowym złożeniem. W zależności od tego, czy wózek jest złożony, czy rozłożony, zahacza się o inny element blokując ruchy stelaża w żądanej pozycji.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Aby wózek rozłożyć należy również nacisnąć przycisk znajdujący się na rączce, by zwolnić blokadę wózka zapobiegającą rozłożeniu. Następnie należy bardzo mocno nacisnąć na wystający plastikowy element, tak, by czerwony haczyk zablokował się, a szary pedał wcześniej służący do składania, wskoczył w zapadkę.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Wózek po złożeniu sam stoi!

Po złożeniu wózek ma wymiary: 28cm x 28cm x 65cm. Wymiary oraz niska waga (5,5kg) czynią go bardzo wygodnym wózkiem samochodowym. Na zdjęciu poniżej w Oplu Corsie D. Wózek po złożeniu ma walcowaty kształt, co powoduje, że turla się po bagażniku niemiłosiernie.

Użytkowanie

Wózkiem Quinny Yezz Air bardzo fajnie jeździło mi się przez jakiś tydzień. Dłuższa przygoda z codziennymi spacerami raczej nie byłaby możliwa: mała budka, brak kosza, hałaśliwe kółeczka. Wózek świetnie sprawdziłby się w aucie, gdyby nie turlał się po całym bagażniku. Jego przeznaczeniem raczej są krótkie spacery: na powroty ze żłobka, na chwilę do sklepu czy galerii handlowej lub na spacery na własnych nóżkach, gdy wózek bierzemy tylko awaryjnie, a nie chcemy go pchać, tylko nosić na ramieniu.

Składanie jest dość proste, można szybko nabrać wprawy. Niestety rozkładanie jest bardzo męczące, trzeba mocno nacisnąć w odpowiednim miejscu. Bez butów jest to zupełnie niemożliwe. Za pierwszym razem, gdy rozkładałam wózek, miałam wręcz wrażenie, że go zaraz połamię, że na pewno coś źle robię. Niestety ten mechanizm po prostu tak działa :(

Siateczkowa torba dołączana do wózka, mimo, że duża, prawie nic nie mieści. Wszystko z niej wystaje. Próba włożenia bidonu, soczku, paru owoców i cykorii skutecznie zapchała całą powierzchnię załadunkową. Nie jest to wózek transportowy, jak np. Bugaboo Bee, więc można mu to wybaczyć :)

Nie za bardzo można powiesić dodatkową torbę czy organizer na rączce. Torby i organizery odstają (stelaż odchodzący od rączki jest pochyły) i spadają z zaokrąglonej rączki. W efekcie cały ciężar torby osiada na sznurkach tapicerki, które nie wiadomo, czy wytrzymają te dodatkowe kilogramy

Budka jest całkowicie wodoodporna. Raz złapał nas mały deszcz, krople dosłownie spływały z budki nie pozostawiając nawet śladu.

Koła w Quinny Yezz Air są świetne. Kauczukowe, miękkie. Po przetarciu ich szmatką wyglądają jak nowe.

Przednie kolo podczas zjazdu z krawężnika od razu zaczyna kręcić się wokół własnej osi i w efekcie osiadamy na ziemię ze skręconym kółkiem, a wózek jedzie gdzie chce. Nigdy wcześniej w trójkołowcu się z tym nie spotkałam, wózki zawsze sobie jakoś z tym radziły :) Jest to jeszcze bardziej zauważalne, gdy wózek mamy pusty (np. idziemy po pasażera do żłobka) i koło podskakuje na wertepach.

Brak jakiegokolwiek podnóżka powoduje, że dziecko nie wie, co zrobić ze zwisającymi nogami. Mój standardowy ponad 2-latek próbował jakoś wesprzeć się na stelażu, ale dosięgał jedynie paluszkami :)

Mimo specyficznego materiału i miękkiego siedziska, pasażer nie musi jechać oparty. Siedzisko doskonale dopasowuje się i dziecko nie wypada z wózka (mając zapięte jedynie pasy boczne) :)

Gumki, które służą do rozpoznania, z której strony blokujemy, a z której zwalniamy hamulec są jedynie lekko włożone w stelaż. Dwukrotnie (!!!) podczas spaceru wracałam się po nie po własnych śladach. W końcu wyjęłam i schowałam, aby nie kusić losu :)

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Mimo świetnie skręconego stelaża i miękkich kół, wózek dość hałasuje, coś w nim wręcz dzwoni. Świetnie zachowuje się na równiejszych nawierzchniach. Na warszawskie chodniki z kostki i często nierównych płyt jest stanowczo za głośny.

Zużycie

Wózek ma bardzo małe kółka i bardzo nisko osadzony stelaż. To powoduje, że przy wjeżdżaniu na krawężniki może rysować się od spodu. Nie powinny to być jednak drastyczne uszkodzenia, gdyż stelaż jest plastikowy :)

W większości egzemplarzy brak będzie gumek z hamulców - zgubią się.

Gumowa raczka zbiera każdy kurz, jest tez dość miękka, bardzo szybko pojawiają się odciski i wgniecenia.

Specyficzny materiał tapicerki jest nieodporny na zaciągnięcia, czy rzepy. Wystarczą spodenki, czy bluzeczka z rzepami, by siedzisko zniszczyć.

Nakładanie budki na stelaż może uszkadzać tapicerkę.

Nowy, czy używany?

Każdy wózek lepiej kupić używany :) Przed zakupem należy sprawdzić:

 • Czy mechanizm składania i rozkładania działa poprawnie,
 • Czy koła bardzo nie dzwonią, nie wibrują,
 • Stan materiału (zaciągnięcia, dziury),
 • Obecność gumek przy hamulcach.

Używany Quinny Yezz Air można kupić już za 400-500zł. Nowy kosztuje ok. 600-700zł (stan na 21 sierpnia 2017).

Quinny Yezz Air w plenerze

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Wkładki, śpiworki, torby, organizery, folie przeciwdeszczowe

Quinny Yezz Air ma nierozdzielne pasy naramienne i boczne. Nie można też ich wyjąć z siedziska. Do wózka będą więc pasować jedynie te dodatki, które posiadają długie otwory na pasy pozwalające na włożenie jednocześnie całego pasa naramienno-bocznego.

Wkładka do wózka Bugaboo (nowsza)

Wkładka jest dość mała, świetnie mieści się na siedzisku. Bezproblemowy montaż dotyczy tylko wersji z długimi otworami na pasy.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Wkładka do wózka Bugaboo (starsza)

Wkładka jest trochę za duża, jednak mieści się na siedzisku. Bezproblemowy montaż dotyczy tylko wersji z długimi otworami na pasy.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Wkładka do wózka Bugaboo (wełniana)

Wkładka jest dość mała, świetnie mieści się na siedzisku. Bezproblemowy montaż dotyczy tylko wersji z długimi otworami na pasy.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Śpiworek do wózka Buggysnuggle

Idealna długość do Quinny Yezz  Air. Aby śpiworek się nie zsuwał, możemy zawiązać sznureczki śpiworka na tapicerce wózka. Bezproblemowy montaż dotyczy tylko wersji z długimi otworami na pasy (na zdjęciu wersja starsza, z krótkimi otworami). 

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Śpiworek do wózka Bugaboo

Długość idealna. Bezproblemowy montaż dotyczy tylko wersji z długimi otworami na pasy. 

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Organizer do wózka Lassig Star

Jeden z niewielu organizerów, które poprawnie można zamontować na wózku. Zaczepy mocno zaciągamy na rączce, dzięki czemu nie zsuwa się. Nie eliminuje to jednak nieestetycznego ostawania od stelaża.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Organizer do wózka Pinkie

Organizer, tak jak wszystkie inne nieestetycznie odstaje od wózka. Zaczepy do wózka spadają na tapicerkę.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Torba do wózka Skip Hop Duo Signature

Torba, tak jak wszystkie inne nieestetycznie odstaje od wózka. Zaczepy do wózka spadają na tapicerkę.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Torba do wózka Skip Hop Dash

Torba, tak jak wszystkie inne nieestetycznie odstaje od wózka. Zaczepy do wózka spadają na tapicerkę.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Folia przeciwdeszczowa Elodie Details

Folia Elodie Details pasuje do większości wózków. Tutaj nie mogło być inaczej.

Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air
Quinny Yezz Air

Opinia

Quinny Yezz Air to fajna, lekka spacerówka dla siedzącego i nieśpiącego już na spacerach malucha. Sprawdza się w wakacje, gdy dziecko chodzi samo, ale jednak czasem bolą nóżki i na co dzień, gdy musimy zrobić szybkie zakupy.

Za możliwość testów wózka dziękuję Marcie z bloga Kupuję bo lubię :*

Wpis nie powstał we współpracy z producentem.

Opublikowano 23 sierpnia 2017

Komentarze

Kategorie

 • Dziecko
 • Sport
 • Żywność
 • Tagi

  Przyczepka rowerowa Giant Peapod Solo to jedna z niewielu przyczepek, która jest na tyle wąska, by zmieścić się w standardowych drzwiach, czy w windzie. W środku bardzo obszerna, ma pojemny kosz mieszczący wszystko, co może przydać się podczas przejażdżki, wygodne pasy, duże okienka po bokach i ogromne przednie. Dzięki rączce z tyłu oraz kółeczku z przodu szybko przekształca się w spacerówkę. Idealna przyczepka do mieszkań w bloku.

  Mufka lub rękawice do wózka są niezbędne podczas jesiennych, czy zimowych spacerów. Rękawice La Millou są bardzo grube, ciepłe, miłe w dotyku, pasują do większości wózków, są wodoodporne i wykonanie z pięknych materiałów. Ciężko jest włożyć w nie ręce, ale ich wygląd rekompensuje wszystko!

  Limitowana edycja, wizualnie piękna, w niespotykanym wzorze tapicerki. Spacer jednak jest katorgą: wózek jest nieskrętny, ciężko się go pcha. Kolorowy materiał tapicerki przypomina grubą ceratę. Zbyt częsta regulacja podnóżka przyczynia się do przecierania materiału, czego efektem jest powstawanie dziur. Pasy mechacą się, a z siedziska wychodzą nitki. Jeden z najbardziej nieudanych wózków, jakimi jeździłam.

  Gdy tylko udało mi dostać w swoje ręce to minimalne cudo, nie mogłam doczekać się spaceru. Po 5 minutach jazdy jednak miałam dosyć. Wózek jest lekki, rewelacyjnie, jak na takiego malucha amortyzuje, ma pojemny kosz, podnóżek, jest ładny. Ale prowadzi się gorzej od taczki! Trzeba go pchać. Po spacerze bolały mnie ręce, łydki, uda. Nano idealnie zastępuje fitness - również wyciska siódme poty! 

  Maclaren Volo w limitowanej wersji Dylan's Candy Bar to cukierkowa i kolorowa wersja zwykłego starszego Volo. Mimo zastosowania bardzo zróżnicowanych kolorów wózek nie jest tandetny. Nawet jego folia przeciwdeszczowa wygląda, jak by wpadła do fabryki tęczowych lizaków :)

  Baby Jogger City Mini GT to idealny wózek do miasta. Ogromna buda z dwoma okienkami, regulowany pałąk, duży kosz, nie za duże i nie za małe koła. Świetnie radzi sobie na równych chodnikach, kostce, a także w terenie. Brak amortyzacji zupełnie nie przeszkadza. Mieści się również do małych bagażników. Gdybym musiała mieć tylko jeden wózek, bardzo możliwe, że byłby to właśnie GT.

  Tagi
  Kategorie
  Kontakt
  O mnie

  Nie jestem testerką, jestem użytkowniczką. Nie dostaję produktów, by je pozytywnie ocenić. Używam je na co dzień i dzielę się spostrzeżeniami. Lubię rzeczy dobrze wykonane, z dbałością o szczegóły, trwałe. Cenię firmy, które swoje usługi wykonują najlepiej, jak potrafią. Nie toleruję złej jakości, niedociągnieć, braku odpowiedzialności oraz nieszanowania klienta.

  Blog dokumentuje moje zakupy oraz korzystanie z usług różnych firm - te udane i te mniej.

  Produktów dziecięcych kupuję ostatnio najwięcej, tak więc te najcześciej będą tutaj gościć :)

  Proudly powered by WordPress | © All rights reserved