Uchwyt na kubek Bugaboo

na zimę i na lato

Uchwyt na kubek Bugaboo przydaje się nie tylko latem, gdy nie rozstajemy się z chłodnymi napojami, ale też zimą, gdy pragniemy mieć przy sobie kubek gorącej kawy. Zawsze pod ręką, montowany w dowolnym miejscu, stabilny, świetnie wykonany i trwały.

Budowa

Uchwyt ma kształt walca zwężającego się ku dołowi. Specjalna konstrukcja pozwala na lekkie rozszerzanie się uchwytu, dzięki czemu można do niego włożyć i standardowe butelki i większe bidony. Wykonany jest z twardego, lekko chropowatego i trwałego plastiku.

W środku uchwytu znajdują się cieńsze, lekko elastyczne plastikowe języki, które uginają się w zależności od wielkości wkładanej butelki. Do uchwytu przymocowane są za pomocą zaślepek, które niestety często wypadają. Na cztery kupione używane uchwyty aż trzy z nich miały je niekompletne.

Na spodzie znajdują się trzy dziurki, którymi w razie czego spłynie woda / deszcz / rozlany napój.

Uchwyt ma wytłoczone logo Bugaboo. W przypadku, gdyby logo było namalowane farbą, pod wpływem wilgoci, czy zwykłego użytkowania szybko mogłoby się wytrzeć.

Bugaboo uchwyt na kubek
Bugaboo uchwyt na kubek
Bugaboo uchwyt na kubek
Bugaboo uchwyt na kubek
Bugaboo uchwyt na kubek
Bugaboo uchwyt na kubek
Bugaboo uchwyt na kubek
Bugaboo uchwyt na kubek

Uchwyt jest duży, jednak bardzo zgrabny. Jako jedyny z uchwytów, które miałam, bez problemu zmieścił mój szeroki bidon Blender Bottle.

Cały uchwyt ma szerokość 98mm. Minimalna średnica butelki, jaką można włożyć, żeby trzymana była stabilnie, to ok. 54mm - jest to odległość między plastikami w środku kubka. Oczywiście możemy włożyć mniejszą, jednak będzie nam podskakiwała i hałasowała podczas spaceru. Maksymalna szerokość wewnętrzna u góry (bez demontowania zaślepek i plastików) - ok. 82mm, po zdemontowaniu - 92mm. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że spód uchwytu jest węższy (76-77mm, co jednocześnie jest maksymalnym bezpiecznym ugięciem plastików w środku), więc naprawdę duża butelka może nie wejść cała.

Wysokość uchwytu liczona do krawędzi: 105mm, do najwyższego elementu (do którego montuje się klipsy) 154mm.

Montaż

Uchwyt można zamontować na każdym wózku Bugaboo za pomocą czterech różnych klipsów na rączce lub na ramie od strony wewnętrznej lub zewnętrznej, co daje niezliczoną liczbę kombinacji umiejscowienia uchwytu.

Montaż uchwytu jest bardzo prosty. Mocujemy do uchwytu odpowiedni klips, a następnie całość montujemy na wózek w żądanym miejscu. Uchwyt jest mocowany na klips od góry, więc w przypadku ciężkiej butelki nie spadnie z niego, tylko oprze się na nim swoim ciężarem. Klipsy są bardzo ścisłe i mocno przylegają do wózka - dzięki temu nie przesuwają się i są stabilne. Demontaż wygląda podobnie, jednak aby zdjąć uchwyt z wózka (szczególnie z ramy), trzeba włożyć więcej siły. Aby wyjąć klips należy nacisnąć (do siebie) środkowy języczek i pociągnąć uchwyt w dół. Niestety ciągły montaż i demontaż może rysować ramę / rączkę, co w kontekście późniejszej odsprzedaży może znacznie obniżyć wartość wózka.

Bugaboo uchwyt na kubek
Bugaboo uchwyt na kubek
Bugaboo uchwyt na kubek
Bugaboo uchwyt na kubek
Bugaboo uchwyt na kubek
Bugaboo uchwyt na kubek

Użytkowanie

Uchwyt można zamontować na wiele sposobów, na każdej wysokości, w każdym kierunku, można do niego włożyć większość butelek i bidonów. Funkcjonalnie jest idealny. Nie znalazłam żadnego innego, który byłby tak estetycznie wykonany, elastyczny, stabilny i trwały.

Bugaboo uchwyt na kubek
Bugaboo uchwyt na kubek
Bugaboo uchwyt na kubek
Bugaboo uchwyt na kubek
Bugaboo uchwyt na kubek
Bugaboo uchwyt na kubek

Niestety dla mnie uchwyt był bezużyteczny. Zawsze wożę ze sobą dwie butelki: swoją i dziecka. Obie muszą być pod ręką, wiec aby uchwyt spełniał swoją rolę, musiałabym mieć dwa (co wyglądałoby co najmniej dziwnie). W moim przypadku bardziej sprawdzają się organizery - mieszczą wszystkie przydatne podczas spaceru rzeczy.

Uchwyt używałam krótko z Bugaboo Bee Plus oraz Bugaboo Bee 3. W przypadku tych wózków uchwyt należy zdejmować z wózka za każdym razem, gdy chcemy wózek złożyć. Gdy uchwyt zamontowany jest na ramie, blokuje poprawne złożenie wózka, a gdy zamontowany jest na rącze, blokuje jej regulację / całkowite schowanie. Przy prawie codziennym składaniu i rozkładaniu wózka ciągłe zdejmowanie i zakładanie uchwytu jest uciążliwe oraz grozi skutecznym porysowaniem stelaża.

Zużycie

Uchwyt jest bardzo porządny. Jedyne zużycie (bez uszkodzeń mechanicznych), którym może ulegać to zarysowania.

Nowy, czy używany?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić używany. Uchwyt jest wykonany z dobrej jakości plastiku, jeśli elementy nie są połamane, powinien przetrwać wieki.

Co sprawdzić przy zakupie używanego uchwytu?

 1. Czy uchwyt jest kompletny (czy posiada wszystkie zaślepki) i niepołamany (środkowe plastiki, uchwyt ogólnie),
 2. Ile jest klipsów w zestawie (i to, czy pasują do naszego modelu).

Nowy uchwyt na kubek kosztuje 89zł (stan na dzień 2 kwietnia 2017). Używane 50-70zł.

Podsumowanie

Bardzo fajny uchwyt na kubek pasujący do wózków Bugaboo, wykonany z dbałością o detale, trwały i stabilny, przemyślany. Przydatny nie tylko latem, ale i zimą.

Wpis nie powstał we współpracy z producentem.

Opublikowano 2 kwietnia 2017

Komentarze

Kategorie

 • Dziecko
 • Sport
 • Żywność
 • Tagi

  Książeczka "Pomelo i przeciwieństwa" to fascynujący zbiór kontrastujących ze sobą znaczeń. Znajdziemy tutaj słowa proste, jak np. nisko-wysoko, daleko-blisko, uczucia: okrutne-czułe, smutne-wesołe, wyrażenia nieco trudniejsze: proste-skomplikowane, ale również dość abstrakcyjne, które trudno wytłumaczyć bez przykładu: marzenie-rzeczywistość, czy dowcipne: pieszo-samochodem-konno-żółwio, które z racji posiadania żółwia w domu jest moim ulubionym.

  Ekologiczny gryzak Green Toys to ciekawy odpowiednik zwykłych i nudnych gryzaków. Wyprodukowany jest w 100% z przetworzonych plastikowych butelek po mleku. Nie zawiera BPA, ftalanów i PVC.

  Przyczepka rowerowa Giant Peapod Solo to jedna z niewielu przyczepek, która jest na tyle wąska, by zmieścić się w standardowych drzwiach, czy w windzie. W środku bardzo obszerna, ma pojemny kosz mieszczący wszystko, co może przydać się podczas przejażdżki, wygodne pasy, duże okienka po bokach i ogromne przednie. Dzięki rączce z tyłu oraz kółeczku z przodu szybko przekształca się w spacerówkę. Idealna przyczepka do mieszkań w bloku.

  Maclaren Quest Denim to limitowana wersja zwykłego Maclarena Quest. Posiada piękną i przyjemną w dotyku tapicerkę jeansową oraz przedłużaną budkę z tego samego materiału z siateczką po bokach. Niestety wózek jest ciężki i niewygodny w prowadzeniu. Spacer na dłuższych dystansach jest porównywalny do pchania wyładowanej po brzegi taczki z piaskiem. Mimo to jest to jeden z moich ulubionych wózków - funkcjonalny i ponadczasowy.

  Bidon Skip Hop występuje w wielu wzorach i kolorach. Jest funkcjonalny, estetycznie wykonany, z bezpiecznych materiałów (bez BPA), nie przecieka, pasuje do malutkich rączek i większości toreb i organizerów. Niestety jest bardzo nietrwały: napisy i obrazki szybko się ścierają, plastik staje się matowy, bidon ciężko się czyści.

  Limitowana edycja, wizualnie piękna, w niespotykanym wzorze tapicerki. Spacer jednak jest katorgą: wózek jest nieskrętny, ciężko się go pcha. Kolorowy materiał tapicerki przypomina grubą ceratę. Zbyt częsta regulacja podnóżka przyczynia się do przecierania materiału, czego efektem jest powstawanie dziur. Pasy mechacą się, a z siedziska wychodzą nitki. Jeden z najbardziej nieudanych wózków, jakimi jeździłam.

  Tagi
  Kategorie
  Kontakt
  O mnie

  Nie jestem testerką, jestem użytkowniczką. Nie dostaję produktów, by je pozytywnie ocenić. Używam je na co dzień i dzielę się spostrzeżeniami. Lubię rzeczy dobrze wykonane, z dbałością o szczegóły, trwałe. Cenię firmy, które swoje usługi wykonują najlepiej, jak potrafią. Nie toleruję złej jakości, niedociągnieć, braku odpowiedzialności oraz nieszanowania klienta.

  Blog dokumentuje moje zakupy oraz korzystanie z usług różnych firm - te udane i te mniej.

  Produktów dziecięcych kupuję ostatnio najwięcej, tak więc te najcześciej będą tutaj gościć :)

  Proudly powered by WordPress | © All rights reserved